Niemieckie uroczystości miały podwójne święta. Jedno z nich odbywało się na rynku i było zawsze, jeśli można tak się wyrazić, adresowane do oglądania przez Polaków. Natomiast drugie było zawsze przeznaczone tylko i wyłącznie dla Niemców, i odbywało się ono na placu, z którego okupanci starali się utworzyć park. Jest to plac przed dzisiejszym Urzędem Gminy. Wówczas do Osjakowa zjeżdżało się wielu Niemców, najczęściej umundurowanych. Wśród nich byli przedstawiciele żandarmerii, gestapo, "SS", niemieckiej administracji, również umundurowanych, gdyż mundur dla ówczesnego hitlerowca oznaczał nie tylko to, że jest się nacjonalistom, ale dzierży władzę nad podbitym narodem.

W takie święta w Osjakowie pojawiało się bardzo wielu żołnierzy Wermachtu, którzy byli jakby wyznacznikiem siły Hitlera. Obstawiali oni cały teren miejsca, w którym odbywały się uroczystości i właściwie nie wiemy dokładnie niczego na ich temat.

To były niemieckie święta, dla których Niemcy dla swej przyjemności na wyspie wybudowali ów pawilon zabawowy, przypominający współczesną salę bankietową.

The topic in Kunena hasn't been created yet. Add your reply.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!