Janusz dostał się do szkoły wojskowej, został podporucznikiem, a Terenia w Wieluniu zdobyła maturę. Jej brat ożenił się z Teresą Mędrek, pochodzącą z Częstochowy, a Teresa wyszła za mąż za Krzysztofa Chamczyka, również oficera, ale już „ludowego”, który zmarł kilkanaście lat temu. Z tego małżeństwa pozostała córka Magdalena, która została lekarzem. Teraz razem z matką i mężem mieszka w Krakowie. Natomiast Janusz zmarł kilkanaście lat temu.

Ciotka Andzia zmarła w 1956 roku i leży w naszym rodzinnym grobowcu na wieluńskim cmentarzu. Kilka lat później odeszła z tego świata jej córka - Maria, pochowana w oddzielnym grobie, na którego pomniku widnieje napis poświęcony Franciszkowi z zaznaczeniem, że zginął w Katyniu. Napis symboliczny, ale wymowny, bo wykonany w okresie stanu wojennego. Przeżycia tej rodziny Muszyńskich na dalekich stepach Kazachstanu zapełniłyby wiele, wiele stron potężnej książki, podobnie jak i innych „Sybiraków”.

Trzecią córką pradziadka Ignacego, naturalnie z pierwszego małżeństwa, bo z drugiego nie zostawił żadnego potomka, była moja Babcia – Maria.

The topic in Kunena hasn't been created yet. Add your reply.
Our website is protected by DMC Firewall!