Nie posiadamy żadnych wiadomości o losach pierwszego drewnianego kościoła.

Wiadomość z roku 1648, gdzie jest nowa o ponownym zaprowadzeniu Bractwa Różańcowego przez Księdza. Jana Gajeckiego, każe nam przypuszczać, że kościół drewniany spłonął, a w czasie tego pożaru spłonął również oryginalny dokument tegoż Bractwa, o którym wiadomość z roku 1648 mówi wyraźnie, że zaginął w czasie pożaru.

Na miejscu kościoła drewnianego zbudowano kościół z cegły staraniem Księdza Jakóba Fabrycjusza, kuratora osjakowskiego i opatowieckiego w roku 1648; konsekrowano go w roku 1649, nadając mu tytuł św. Jadwigi Wdowy, wyznaczając równocześnie rocznicę konsekracji na niedzielę po uroczystości Narodzenia N.M.P. Trudno jest stwierdzić, czy Ksiądz Jakób Fabrycjusz był następcą Księdza Jana Gajeckiego, czy też odwrotnie, gdyż poza rokiem 1648, w którym obaj są wymienieni, żadnych innych dat nie posiadamy. Fakt wybudowania kościoła przez Ks. Jakóba Fabrycjusza w roku 1648 nasuwa nam przypuszczenie, że pierwszym co do kolejności był właśnie on, gdyż Ksiądz Jan Gajecki nie mógłby zakładać Bractwa Różańcowego, skoro nie było kościoła.

Budowli tego kościoła dokończył, dodając jeszcze osobną kaplicę Wojciech Iwicki, kanonik wieluński, prepozyt osjakowski w roku 1682. Poza wymienioną datą nie posiadamy innej odnośnie do osoby Księdza Wojciecha Iwickiego.

The topic in Kunena hasn't been created yet. Add your reply.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd