Ubezpieczenie to dokument, do posiadania którego zobowiązany jest każdy posiadacz auta: chroni nas ono zarówno przed konsekwencjami zdarzeń zaistniałych z naszej winy, jak i tych, za które odpowiedzialność ponoszą osoby trzecie. Polisy komunikacyjne pozwalają na uzyskanie odszkodowania za zniszczenie samochodu spowodowane przez innego kierowcę lub czynniki zewnętrzne (np. żywioły), zapewniają naprawę i transport do domu w przypadku zepsucia pojazdu, a tym samym gwarantują bezpieczeństwo i komfort kierowcy – bez względu na to, co się wydarzy, możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Polisa zapewnia ochronę nie tylko kierowcy i pasażerom, ale także pojazdom: w ramach takiej polisy możemy dodatkowo ubezpieczyć różne elementy samochodu, np. szyby i opony. Warto przemyśleć zakup takiej polisy – zabezpieczy nas ona na wypadek uszkodzenia lub zniszczenia poszczególnych części auta i konieczności ich wymiany lub naprawy.
Ubezpieczenie szyb – co zapewnia?
Każdy kierowca wie, jak łatwo można uszkodzić przednią szybę w samochodzie – wbrew pozorom wcale nie chodzi tu o stłuczki: najczęściej uszkodzenia szyb spowodowane są przez niewielkie kamienie, żwir lub inne drobiny, które napotykamy na drodze. Uderzenie takiego elementu, który wypadł spod kół innego pojazdu lub z naczepy samochodu ciężarowego może sprawić, że szyba pęknie. W takiej sytuacji przydaje się ubezpieczenie szyb, które pokryje koszt naprawy lub wymiany przedniej szyby. W zależności od wybranego towarzystwa w zakres ubezpieczenia szyb może wchodzić naprawa/wymiana przedniej szyby zniszczonej w wyniku wypadku, aktów wandalizmu czy działania sił przyrody, niektóre firmy oferują swoim klientom bezpłatny parking w przypadku oczekiwania na naprawę lub polisę obowiązującą na terenie całej Europy.
Gdzie można wykupić ubezpieczenie szyb?
Ubezpieczenie szyb oferują największe towarzystwa ubezpieczeniowe funkcjonujące na polskim rynku: należą do nich PZU, Warta, Aviva, AXA Direct, Ergo Hestia, Compensa, Link 4, Gothaer czy HDI. W zależności od wybranego ubezpieczyciela cena, zakres i warunki polisy mogą się różnić, dlatego zanim zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia szyb warto porównać oferty różnych firm.
Ile kosztuje ubezpieczenie szyb?
Ubezpieczenie szyb nie jest drogą usługą: jego koszt waha się od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie, co w sumie daje kilkadziesiąt złotych rocznie. W zależności od wybranego towarzystwa różna jest też suma ubezpieczenia: w niektórych firmach wynosi ona np. 2 tysiące złotych, w innych - nawet 5 tysięcy złotych. Niektórzy ubezpieczyciele oferują swoim klientom dodatkowe zniżki, jeśli zdecydują się na wykupienie ubezpieczenia szyb – dzięki temu koszt takiej polisy może być jeszcze niższy.
Korzyści płynące z ubezpieczenia szyb
Podstawową korzyścią płynącą z posiadania ubezpieczenia szyb jest możliwość natychmiastowej naprawy lub wymiany uszkodzonej (pękniętej bądź stłuczonej) szyby przedniej. Większość ubezpieczycieli gwarantuje swoim klientom brak utraty zniżek w przypadku wystąpienia szkody szybowej. Ubezpieczenie szyb pozwala na pokrycie kosztów wymiany lub naprawy szyby (w zakresie kwoty ustalonej przez ubezpieczyciela). Naprawa uszkodzonej szyby przebiega w możliwie najkrótszym czasie (najpóźniej ok. 2-3 dni od stłuczenia lub pęknięcia szyby), a jeśli jest to niemożliwe ubezpieczyciel może opłacić postój auta na strzeżonym parkingu. Dodatkowo ubezpieczyciele współpracują z najlepszymi warsztatami i serwisami szyb, które udzielają klientom bezterminowej gwarancji na nową szybę i wykonaną usługę.
Informacji o ubezpieczeniach szukaj w Internecie
Ubezpieczenie szyb to produkt, w który warto zainwestować: nie jest drogie, umożliwia szybkie naprawienie szkody bez utraty zniżek, obejmuje zarówno uszkodzenia powstałe za przyczyną wandali, innych kierowców i zdarzeń losowych (np. działania żywiołów). Ubezpieczenie szyb wyniesie nas taniej, niż wymiana lub naprawa szyby na własny koszt. Jeśli szukasz informacji o ubezpieczeniach komunikacyjnych wejdź na https://www.pado24.pl/. Pado24 to internetowa porównywarka ofert, dzięki której znajdziesz najkorzystniejsze rozwiązanie. Co obejmuje AC? Czy warto zainwestować w mini-casco? Jak otrzymać Zieloną Kartę? Do czego służy karta pojazdu? Jak wygląda aktualny taryfikator punktów karnych i co zrobić, by się ich pozbyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na Pado24.Dzięki naszej wyszukiwarce szybko i łatwo znajdziesz najlepsze ubezpieczenie bez konieczności wchodzenia na inne strony i wizyt w towarzystwach ubezpieczeniowych. Ubezpiecz się już dziś - tylko z Pado24.